Jsme malý tým s velkými ideály

Jsme malý tým s velkými ideály

Naše motto

Lyžování není jen dalším sportem, kterým lze zabít volnou chvíli. Nám kromě radosti z pohybu přináší především zážitky z krásné zimní přírody. Vrtochy počasí přitom nejsou vadou na kráse, nýbrž spoludotváří kulisu zasněžených hor.

Co děláme

Nevozíme si zadek na lanovce, nesjíždíme po upravených svazích, neběháme ve strojové stopě, neoblékáme elastické prádélko, nezávodíme s časem, nehltáme kilometry, nepijeme energetické nápoje a česnek nám nesmrdí.

Běžky 65%
Prkno 25%
Skialp 55%
Telemark 99%

Loučkaři

Technika jízdy loučkařů, to byly z počátku elegantní sjezdy šusem, zakončené kristiánkou, taxlem nebo populárním telemarkem. Teprve později loučkaření vyrostlo v předvádění obloučků v nenáročných podmínkách loučky, zcela mimo závodní trať.

Hřebenáči

Již na počátku minulého století podnikali túry po hřebenech Krkonoš a byli prvními propagátory lyžařské turistiky na českých horách. Klouzat se vlastní stopou na hřebíncích a užívat si vyhlídek do údolí, to je oč tu běží.

To jsme my

Roman
Roman
prezident

Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Lenka
Lenka
svačinářka

Před příchodem telemarku jezdili jsme šusem nebo pluhem.

Adam
Adam
bez portfeje

Jediný z družstva nerespektuje stanovy a obě nohy upíná na jednu lyži.

Vláďa
Vláďa
metodik

Vypadá to, že jsem první rok ježdění přeskočil hned několik levelů.

Milan
Milan
zásobovač

Stará škola. V kožených botách se předvádí před skialpinistkami.

Petr
Petr
bez portfeje

Běžky a skialpy zvládám, teď ještě nacvičit volnou patu.

 

Kde škodíme

Protože bydlíme na Česko-rakouské hranici, našimi domovskými kopci jsou šumavský Plechý, kde se v únoru léta Páně 2013 začala psát historie našeho družstva a u sousedů řádíme ponejvíc na loučkách v předhůří Severních vápencových Alp.