9 C
Viehberg
Pátek, 15. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Připraveni

Ve středu 19. listopadu nalezli členové našeho družstva ve svých emailových stránkách následující výzvu:

Tradiční zahájení sezóny 2014/2015 Velešínského družstva loučkařů Telezjetele formou hromadné montáže výzbroje, konsumace nízko i vysoko energetických nápojů a kutí smělých plánů, proběhne dne 6. prosince v Sedlci v chaloupce u Maňásků v odpoledních, večerních až nočních hodinách. Pročež bruste šroubováky, vrtáky, pilky, stáčejte nápoje, gůglujte či rýsujte v mapách, … a se hlavně osobně dostavte. Skol!

Výzva byla ještě 4. prosince posílena doplňující informací:

Prezident Velešínského družstva loučkařů Telezjetele vydává tímto dodatkové nařízení č.1 k sobotnímu zahájení sezóny. Protože rozmary přírody jsou v posledních létech nevyzpytatelné, jest potřeba se pocvičiti v dovednostech rozlyčných, na pohled první s loučkačením nesouvisejících. Pročež s sebou v sobotu krom svých ski, bot, bindungu a vercajku montovacího neopomeňte vzít též plavky, ať již jednodílné – stačí díl spodní (děvčata), tak dvojavícedílné – kterýkolivěk za vhodný uznán bude (chlapci). Připomínám, že neúčast je nepřípustná, omluvenky se přijímají pouze jsou-li podepsány Sondre Norheimem. Skol!

Když jsme se po páté odpolední postupně sešli, večer nabral rychlý spád. Vyžíznění (Vláďa a Roman) a vyhladovělí (zbytek zúčastněných) jsme bezodkladně začali s konsumací energetických (rozumněj pivo, víno, slivovice) nápojů a pamlsků.

Taneček s židlí
Taneček s židlí

Přestože bylo potřeba osadit dvoje nové lyže vázáním a dvoje další přebudovat na jiný typ, jak šel čas bylo zřejmé, že na to již pravděpodobně neuvidíme. Po vzoru Země, kde zítra již znamená včera, práci musela vykonávat děvčata. Na stole mezitím po česnekových chlebíčcích a tataráčku přistály krevetky alá cambas al ajillo. Někteří členové zažili svou premiéru.

Nebýt našich žen, zašli bychom ve špíně.
Nebýt našich žen, zašli bychom ve špíně.

Výživnou tečku za večerem udělal Vláďa se svojí čajovou degustací. Při zeleném i černém speciálu japonského původu jsme zavzpomínali na kolegy z Jamanohama. Motal se nám už trochu jazyk, ale uznejte, že slovní hříčka telezjetele a jamanohama je opravdu kouzelná. Zpátky k čaji. Mě přišel dost silný už ten zelený. Milan mluvil něco o pochcané slámě, ostatní se také moc netvářili. Nicméně tuším že šest zálivek zvládli. Když přišlo na černý čaj, dokázal jsem Vláďovi sekundovat už jen já. Ve čtvrt na dvě, kdy jsme šli ulehnout, jsem se cítil vcelku jako slušně zhulenej. Musím podotknout, že excitován do vyšších stavů, jsem v noci téměř oka nezamhouřil.

Nad ránem při čajové degustaci
Nad ránem při čajové degustaci

Ráno školák Mates vyčítavě povídá: „Tati, vy ste mi nenamontovali vázání na lyže!?“. Nevím, zda jsem ho uspokojil odpovědí: „Matýsku, my jsme včera nenamontovali vůbec žádné vázání“. A to je vážení přátelé všechno, nezbývá než aby si každý dal výstroj dohromady doma sám a těším se na první společnou jízdu.

Váš Prezident
Skol!

Předchozí článekVýbava pro dítě
Další článekLoučkaření nad Türnitz (Eibl)

Další z oblasti

2 KOMENTÁŘE

  1. Romane prosím o dodání „Mapa s trasou výletu.“ k poslednímu reportu.
    Upřimně řečeno, nejsem si zcela jistý kudy probíhala.
    Předem děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

Další z oblasti