9 C
Viehberg
Neděle, 24. října 2021

Poslední články

Vláďa
Vypadá to, že jsem první rok ježdění přeskočil hned několik levelů.

Tento týden sněžilo

Jelikož v Alpách i Krkonoších sněžilo, dnes jsme se s mou chotí (tele)Mončou rozhodli před nastávající zimní sezónou rekognoskovat z minulosti nám již známé terény šumavského masivu Třístoličník-Plechý, kterýžto lze pro naše družstvo považovat za terén domovský. K výše zmíněnému jsem po dlouhém rozvažování vybral ten nejlepší možný den v celém dosavadním průběhu prázdnin. Posuďte sami:

  • teplota v 1000 m.n.m. cca 5°C,
  • déšť přecházející v kroupy,
  • poryvový západní vítr.

Terén se při rekognoskaci jevil jako stabilní, nejútulnějším místem v něm pak byla bezpochyby hospoda na Třístoličníku, jež nám (obzvláště těmi třemi bíry co jsme v ní stihli vylupnout) zřejmě zachránila život a kterou při naší zimní telemarkové výpravě též nesmíme opomenout navštívit. Křesťansky smýšlející část našeho družstva povzbudí k návštěvě nově instalovaný kříž na vrcholu Plechého.

Nový Gipfelkreuz
Nový Gipfelkreuz

Jak říká náš náčelník: „Zážitky nemusí být pozitivní, ale intenzivní“. Jak jsme toto posvátné heslo uchopili přiblíží fotodokumentace.

To bylo ještě super počasí.
To bylo ještě super počasí.
Psa by ven nevyhnal!
Psa by ven nevyhnal!

P.S. Smutnou zprávou je, že náš oblíbený pivovar Jakub z Vyššího Brodu si po vítězstvích v letošních pivovarnických kláních polepšil a přemístil z námi oblíbeného sklepního Pajzlu do prostor celkem tuctové knajpy na náměstí. Mok sám zdá se poklesu kvality nedoznal.

Skol!

Další z oblasti

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

00:02:05

Glasenberg sólo

Další z oblasti