9 C
Viehberg
Neděle, 24. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Trojmezná s Matesem a Zuzkou

Na Trojmeznou je vždycky vděčná túra, ať je sníh jakýkoliv – tak jsme psali už na twitteru. Podobně jako vloni na Plechém přichází takřka na den přesně po nějakém tom sněžení výrazná obleva. Jdeme tedy prozkoumat, jak to vypadá se sněhem na hlavním šumavském hřebeni. Složení výpravy je identické, cíl trošku víc na západ.

Les je plný skřetů
Les je plný skřetů

Dole ve stínu je ještě celkem pěkně namrznuto, vyrážíme totiž poměrně brzy. Paprsky sluníčka si už ale hledají cestu mezi kmeny stromů. Musíme dávat pozor, podle okolních zvuků je les plný skřetů a všelijaké krvelačné chásky.

V bezpečí nad mraky
V bezpečí nad mraky

Když se vylopotíme nad inverzi, jsme stiženi neskutečným horkem a sužováni žízní. Při doplňování tekutin jsou nám odměnou výhledy až k horizontu, na kterém se jako šňůra korálků vine hřeben Alp.

Vrcholový pahorek
Vrcholový pahorek

Když už není kam stoupat, pohodlně se usadíme ke svačině. Slunce se činí, ale větrem utažený hřeben zatím neměkne. Nemusíme tolik spěchat. Jablko, banán, chleba se salámem, druhé jablko, banán, rohlík se sýrem, třetí jablko, banán a klobása.

Kolik chlebů sníš, tolikrát jsi člověkem
Kolik chlebů sníš, tolikrát jsi člověkem

Již bylo dosti hodování, vyrazíme. Přemýšlíme, zda si dáme sjezd podél výstupovky až na kraj lesa s opakovaným výstupem, nebo se jen sklouzneme rovnou na Trojmezí. Prý jsme tu na pohodu, tak bé je správně.

Trojmezí
Trojmezí

Soudě podle zapadané tabule kamenného stolu je sněhu ještě celkem dost. Je únor, tak snad ještě připadne, abychom na Šumavě mohli lyžovat i v dubnu. Pokračujeme dál po hřebeni a sjíždíme do prolákliny pod Plechým. Mezi pařezy se to vcelku rozjíždí, Zuzka si nejdříve ztěžuje, ale po pár obloucích uznává, že je to bžunda. Následuje úsek po otevřené lesní cestě a jsme na dlouhé, mírné mýtině nad krajem lesa.

Ale jo, jde to!
Ale jo, jde to!

Chvíli v měkkém, chvíli na krustičce, ale suma sumárum parádička. Jen na konci před potokem mezi muldami třicet na tachometru a hrůzu v očích.

Třicet na tacháku a hrůzu v očích
Třicet na tacháku a hrůzu v očích
Předchozí článekVon Briefberg bis zu Ertl
Další článekTúra o které jsem nevěděl

Další z oblasti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

00:02:05

Glasenberg sólo

Další z oblasti