11.8 C
Viehberg
Neděle, 24. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Víkendové lalulá

Sněhový kolotoč se nám opět roztočil. Sice z poza okna to venku jako zima nevypadá, ale od monitoru počítače pohledem skrz webové kamery ano. Dvacet na Šumavě, patnáct z rakouské strany Novohradek a kolem půl až tři čtvrtě metru v Alpách. Nejenom že Vláďa je neočekávaně volný, ale příslib dává také Ája a některé naše ratolesti.

Část první Viehberg

Původně nemělo být nic. Kolem desáté překvapivě volá Vláďa a nervózním hlasem mi oznamuje, kterak zeměměřič o štěstí přišel. Původně naplánované měření se nekoná, neb zákazník zakázku odřekl a Vláďa se hodlá o připravenou svačinu se mnou podělit někde na svahu. Naházím krámy do auta a zanedlouho uháníme směr Sandl. Svah je pokrytý netknutou vrstvou čerstvého sněhu, teplota lehce pod nulou, slunečno. Zítra přijde obleva, tak nezahálet a alou do hory!

Část druhá Plöckenstein

Máme tu oblevu. Sobotní teploty se očekávají kolem jedenácti nad nulou. Na horách v tisíci metrech je předpověď milosrdnější, bude mezi čtyřmi a šesti stupni. „Ó, jak slunečný den nás čeká!“, s tímto bojovým pokřikem stahuji z dětí duchny před sedmou ranní. Pacient je asi to nejvlídnější oslovení, jakého se mi dostává. Cesta přes Vyšší Brod, Studánky, Bad Leonfelden, Haslach až do Schwarzenberg am Böhmervald probíhá víceméně jarní krajinou, která se skrz zbytky sněhu probouzí ze zimního spánku. Jaké je to ale milé překvapení, když po třech kilometrech vystoupáme ze sedmi set čtyřiceti do devíti set čtyřiceti m.n.m. na totálně zapadané parkoviště v Oberschwarzenberg. Naštěstí jsme se obešli bez nasazování řetězů.

Zuzka s tátou
Zuzka s tátou

Na otevřených mýtinách a pláních má sluníčko pekelnou sílu. Sněhu je ale taková spousta, že vydrží do další nadílky. Když procházíme lesem, hodil by se deštník. Čerstvý sníh na větvích taje tak zběsile, že vyvolává dojem deště.

Mýtina nad Teufelsschüssel
Mýtina nad Teufelsschüssel

Je víkend a v terénu se pohybuje poměrně hodně lidí na sněžnicích, jak je to zde v oblibě. Stopu razím klidnými kouty mýtin a ve stínu lesa. Překvapivě se zatím nevytváří břečka a lyže se propadají několik málo centimetrů do slehlého sněhu. Mohlo by tak býti i nahoře a to by znamenalo skvělé podmínky pro sjezd. Shora se belhá postava s lyžemi na zádech. To mě kazí pomyšlení na dobrý sjezd. Nicméně mladíkovi vypovědělo službu vázání. Mezi řečí zakleje a mizí směrem do údolí.

Výhled na Trojmeznou
Výhled na Trojmeznou

Tak jako obvykle, dnešní den jsem měl v plánu dojít po hřebeni na Třístoličník. Vzhledem k tomu, že se Mates čim dál častěji ptá, na kterou horu jdeme a kdy už tam budeme, pravděpodobně budu muset ze svého záměru slevit.

V dálce se nám obzor Lipnovatí
V dálce se nám obzor Lipnovatí

Dneska jsou úžasně vidět Alpy. Přestože tu není ani jedna fotka, věřte mi. Proti sluníčku na jih se horizont moc dobře zachytit nedá. Tak alespoň něco člověku utkví jen v paměti. Máme tu pláně pod vrcholem. Sníh je sypký ale slehlý. Děti se už těší na sjezd.

Sjezdové plató
Sjezdové plató

Obědváme u skalisek a balvanů na hřebeni. Přichází vysoká oblačnost, která spolu se zvedajícím se větrem citelně ochlazuje naše kožichy. Děti se ptají kam dál, hůlkou nesměle ukazuji k hospodě pod Třístoličníkem. Popravdě řečeno nečekám kladnou odpověď a ani mě samotnému se nechce hltat kilometry. Navíc děcka mají lyže bez šupin a hřebenovka na pásech není takový požitek.

Oběd na hřebeni Šumavy
Oběd na hřebeni Šumavy

Měníme cíl dne z putování na sjíždění. Vážení, je to paráda. Nejen vrcholové pláně poskvrňujeme stopou našich oblouků, ale ono to jde i na spodních mýtinách, kde to minule v prašanu s Vláďou nejelo! Na konci sjezdu nekompromisně nasazujeme pásy a míříme na kótu 1265 m.n.m., na jejímž jihozápadním úbočí jsme si s Vláďou v řídkém a nevysokém lesíku vyhlídli parádní lajnu. Tu si také dneska super užíváme. Skol!

Předchozí článekBezva lyžařský den
Další článekDvojčata Eibleck Ochsenberg

Další z oblasti

9 KOMENTÁŘE

  1. Jestli Tě není škoda v energetice!!! Zaprvé luxusní telemark a zadruhé by po Tobě sáhla jistě studia v Hollywoodu!!!! Super!!!

  2. A připravil sis „dobrou muziku“ jak děli znalí. Skoro to vypadá, jako že umíme jezdit, pak v tomhle světě něčemu věř.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Oblíbená videa

00:02:05
00:01:51

Kamarád kůrovec

00:03:02

Prvomájová nadílka

Další z oblasti