12.3 C
Viehberg
Pondělí, 18. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Glasenberg

Zdar Markus, všechno nejlepší v roce 2016! Jaké jsou aktuální sněhové podmínky okolo Maria Neustift nebo Geroldkapelle? Zítra bych vyrazil na lyže. Měj se, Roman.

Nazdar Romane, tobě též úspěšný nový rok! Sněhové podmínky u Steyeru nejsou nijak obzvlášť dobré, pět až deset centimetrů to stačí tak akorát na kopce s posečenými loukami. Před dvěma týdny jsme už stejné podmínky měli. Dnes jsem byl na Wurzeralm (Spital am Pyhrn), je tam přes tři čtvrtě metru. Užij si zítřek, Markus.

No jo, Wurzeralm! Kvůli lavinovce, která je na třetím stupni a protože jsem dneska musel vyrazit sám, zvolil jsem nižší kopečky. Vydal jsem se na Glasenberg od severu z Reschau. Sjel sem si na jih k chatě Glasnerhütte, vystoupal zpátky na vrchol a pak sjel na sever k autu. Chlape, tam je o dost víc jak pět až deset čísel. Odhaduji mezi třiceti a šedesáti! V málo svažitých partiích mě to úplně brzdilo a musel jsem jet šusem. Mám jednu otázku. Kopec na fotce vlevo od stromu, to je Briefberg? Viděl jsem tam nějaké lajny, nemáš představu, odkud se dá stoupat? Také jsem zahlédl něco na Freithofbergu (byli jsme tam s rodinou v prosinci, žel po sněhu nebylo ani památky), nějaké návrhy odkud se dá vyrazit kromě sedla na východě pod kopcem? Měj se, Roman.

Kopec vlevo od stromu je Briefberg?
Kopec vlevo od stromu je Briefberg?

Tak tedy promiň, že jsem sněhové podmínky v Kleinramingtalu podcenil. Díky za informaci! Byl jsem si jen jistý, že v sobotu ležely nad Steyerem tři centimetry mokrého sněhu.

Večer pak začalo sněžit a sněžilo do nedělního oběda. Bohužel jsem se z Wurzeralm vrátil až za tmy, tudíž jsem nebyl v obraze, jak to kolem vypadá. A dneska ráno přibylo dalších pět centimetrů (Kleinramingtal asi víc). Nejsem teď schopen říci, kolik sněhu celkem tu máme, protože jsem na služebce v Mnichově. Musíš tedy svahy brousit místo mě! Ano, kopec vlevo od stromu je Briefberg. Nemám šajnu odkud stoupat, ale máme zimu a lidé nemohou maskovat své stopy nakreslené na svazích, takže by IMHO mělo být snadné výchozí bod najít. Dva kámoši v sobotu odpoledne plánují Freithofberg, ale klasicky ze sedla na východě. Nějaké varianty se určitě najdou. Chce to trochu investigativnosti. A teď máš nejlepší období, protože všichni místní, kteří nemusí chodit do práce (důchodci), jsou plně zaneprázdněni skitúrinkem! Doufám, že se potkáme, užívej zimu! Markus.

Pět až deset nebo třicet až šedesát?
Pět až deset nebo třicet až šedesát?
Předchozí článekPlechý netradičně
Další článekLoučky Za kopcem

Další z oblasti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

Další z oblasti