• Kecy

Kamarád kůrovec

-

Dnes jsme si s Ájou užili na šumavském hřebeni vskutku slunečný den. Teplota deset pod nulou a vůkol jen přemrzlý prašan s krystaly velikosti diamantu. Při takových podmínkách bývají nádherné a daleké výhledy. Mám už na ně svoje místečka, která jsou většinou vybrána tak, aby kromě panorámat poskytla i chráněné posezení u svačinky.

V principu je možné shlédnout dva odlišné výjevy. Na jihu Alpy, dnes vystupující z mlhy v údolí, z nichž lze velmi dobře rozeznat blízké horské masivy jako Dachstein a Totes Gebirge, tak i ty o něco vzdálenější, například Hochkönig nebo Watzmann. Na severu pak daleký výhled do zvlněné krajiny šumavského podhůří, ze které jako majáky vystupují hory Knížecí stolec, Libín či Kleť. Z vodstva pak přímo pod nohama Plešné jezero a v dáli vtok Vltavy do Lipenské přehrady.

Za to, že žijeme v době, kdy můžeme tyto věci vidět, vděčíme kůrovci. Brouku proklínaném velkopěstiteli dřevní mono-smrko-hmoty. Pro nás, milovníky rozhledů, je ovšem vítaným pomocníkem a kamarádem.

Předchozí článekTrafoabfahrt
Další článekMáme rádi lyžování
Profilový obrázek
Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

7 KOMENTÁŘE

  1. Ani jeden smrk v ČR, to je fakt dobrý 👍☺ Jinak díky za posílání novinek, vždycky mám chuť to zkusit a naštěstí vždycky si uvědomím že bych to časově nedával…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Oblíbené

video

Předjaří na loučkách

Zdá se, že letos se nám moc nechce do hor. Nejraději bychom zůstali na loučkách v nejbližším okolí. Pohodlnost,...

Střecha Lužických hor

Tak nám zabili skiareál Luž paní Müllerová, lamentují lidé v příspěvcích na oficiálních stránkách skiluz.com poté, co byl areál...

Výlety v okolíV OBLASTI
Mohlo by se líbit