9 C
Viehberg
Pátek, 15. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Loučky Za kopcem

Loni v lednu, jen o necelé dva týdny dříve, měli jsme podmínky k lyžování na loučkách Za kopcem u Věžovaté pláně. Jelikož napadlo konečně i letos, jedeme s Ájou omrknout, jak to vypadá. Trasu vybíráme tradiční. Start Malčice a nad Jíleckým potokem přes Včelíny.

V lesíku za Malčicemi
V lesíku za Malčicemi

Na louce za Včelíny sněhu přibývá, ale podle měnícího se počasí, kdy se zdá, že mrazům bude konec, moc dlouho nevydrží. Na slunce otočené svahy rychle mění strukturu sněhu z prachového na vatový.

Louka nad Včelíny
Louka nad Včelíny

Konečně vstupujeme na louky Za kopcem. Terén je perfektně upravený od nadšenců, kteří svah poctivě ušlapávají, aby nazdal alespoň náznaku kvality upravené sjezdovky. Dnes tu není ani noha, máme sjezdovčičku pro sebe.

Nadstandardně upravená Boučkova louka
Nadstandardně upravená Boučkova louka

Sklouzneme se celkem třikrát a namíříme si to do sedla nad Věžovatou plání, odkud se snažíme pokračovat nad Sedlice. Na jižní straně slunce dokonává svoje zkázné dílo. Sněhu málo a mokrý, člověk se prošlápne až na trávu a hlínu. Škrabku na odstraňování zmrazků ze skluznice nemáme, obracíme se rychle zpátky.

Dycinky pohodička
Dycinky pohodička

Svezeme se naposledy po Boučkovo louce a při kraji lesa usedáme na lavičku. Opalujeme se, popíjíme čaj a posloucháme, jak ze střechy přístavku za námi stékají čůrky vody z tajícího sněhu. Stejnou stopou zanedlouho sjíždíme do Malčice.

Předchozí článekGlasenberg
Další článekBezva lyžařský den

Další z oblasti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

Další z oblasti