9 C
Viehberg
Neděle, 24. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Netrpělivé čekání na sníh

Po nějakém tom roce k nám znovu paní zima přichází rozpačitě. Dvě sezóny jste si hoši užívali, tak šmitec. Svatý Martin na svém bělouši přijel znenadání, ale stejně rychle zmizel. Stačil jsem tak tak vyběhnou na Viehberg, kde na holé zemi leželo deset až dvacet centimetrů prašanu. S kameňačkami a v kožených botách jsem točil na trávě a mezi krtinci. Za svůj výkon jsem sklidil ovace, když se od chaty v údolí neslo:

Bravo, der erste!

Telemark ultralajt

Druhou šanci jsem nepromarnil a vydal se na Smrčinu. Zde zčista jasna napadalo půl metru prachu. Teploty měly rychle vylétnou během téhož dne. Nečekal jsem tedy až bouře na hřebenech Šumavy skončí. Zpočátku krytý lesem, stoupal jsem si na pohodu.

Výstup na Smrčinu. Tady to byla ještě pohoda.

Nahoře to bylo pro drsoně. Vítr 80 km/h s nárazy do stovky, viditelnost místy do pěti metrů. V závětří lesa jsem sundaval pásy a strachoval se, zda se některý ze smrků nevyvrátí. Byla by to potupná smrt loučkařova. V horních partiích sjezdu mi vítr metal zvířený sníh přímo do držky, ve sněžné slepotě hledal jsem cestu dolů. Střední část byla super. Hluboký prašan.

Hle, při lese jen dvě vlnovky, vmáčknu mezi ně a les ještě svojí!

Další dny to bylo se sněhem bída. Na rakouské straně Novohradek sice napadalo, ale bylo to spíš na boby než na lyže. Mezi svátky jsem vykopal rodinu. Přidali se i Korbelníci. Na svazích Viehbergu jsme postavili mega huhulála.

Stavba probíhala „ze stavění“

Fotky jsem poslal na oficiální web místního ski areálu se slovy: „Hallo, Der Schneemann aus Tschechischen grüßt euch allen! Telemark Team Velešín“. Manfred se toho hned chytil a fotky použil na webu k propagaci následné akce, kdy v rámci soutěže o největší, nejhezčí či nejnápaditější postaví, našemu hululálu kámošku.

Hallo, Der Schneemann aus Tschechischen grüßt euch allen!

O tři dny později jsme jeli já, Ája a Standa hululála zkontrolovat. Nejen že stál a měl na hlavě korunu, ale vedle něho již vyrostly také sněhuláčí děti. Protože včera trochu připadlo, vzali jsme si pro jistotu s sebou lyže. Z plánované kontroly huhulála se nakonec vyklubala příjemná vycházka na lyžích.

Na startu docela kosa

Hlavní sjezdovka byla uválcována od bobařů, tudy to zpátky pojede dobře. Nahoru šlapeme levým lesním průsekem, který je krásně zapadaný sněhem. Nikdo tu nelozí, máme klídek.

Takový pohled se neomrzí

Zkoušíme se probít lesem na západní stranu hory, kde se většinou i při troše sněhu dá příjemně loučkařit. No, přestože mám na nohách kameňačky, jsem rád že pokračujeme na pásech. Lesní cesta pod pár centimetry sněhu skrývá zmrzlé koleje od traktoru, klacky a šutry. Zpátky do kopce to bude dobré, ale dolu je to malé panoptikum. Za hřejivou slunnou odměnu krátké utrpení podstoupit stálo.

To tu krásně hřeje!

Procházíme se na horním okraji pastvin, které obkružují polovinu kopce. Dá se po nich podniknout okružní trasa až k výchozímu bodu. Nejedenkrát jsem tu provozoval jojo styl ježdění.

Na okružní trase

Ani dnes neodoláme a pouštíme se opakovaně svahem dolů. Užíváme si to všichni tři. Žel nemohu nabídnou záběry z jízdy, protože v mrazu vypověděla baterie telefonu službu. Skol!

Další z oblasti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

00:02:05

Glasenberg sólo

Další z oblasti