Předjaří na loučkách

Zdá se, že letos se nám moc nechce do hor. Nejraději bychom zůstali na loučkách v nejbližším okolí. Pohodlnost, únava nebo snad stáří? Já bych řekl, že od každého špetka. Ovšem pádných důvodů proč tak činit máme hned několik.

Včelíny
Včelíny

Že má metodik hodně práce a nemůže tak často jezdit na lyže má i svoje pozitiva. Při jedné z jeho zeměměřičských výprav objevil v předhůří Novohradských hor u vesničky Kuří široširé pláně, na kterých to při vhodných podmínkách jede z kopce. Chce to buď zcela zmrzlý sníh nebo, jak máme v oblibě, starý hutný podklad s vrstvičkou firnu. Svahy jsou tak mírné, že se vyplatí vzít jen lehkou výstroj, ve které se člověk může také sklouznout a zabruslit si.

Sedlo k Březinovci u Kuří
Sedlo k Březinovci u Kuří
Vjezd do Malého Kuří
Vjezd do Malého Kuří

Těmito skutečnostmi pohnuti, vracíme se po několika letech k tomu, co jsem z moci prezidenta vytyčil jako hlavní směřování našeho družstva loučkařů – lyžovaní na pomezí běžek a telemarku, v kožených botách a na úzkých lyžích. Mojí touhu od samého počátku hatilo metodikovo moto Vypadá to, že jsem první rok ježdění přeskočil hned několik levelů. Nevzdal jsem to, vytrvalost přináší ovoce.

Malčice
Malčice

Radost z návratu ke kořenům (či ke kolenům) zaplavila také Áju a já jsem byl moc rád, že jsme společně mohli hned dvakrát v týdnu brousit zbytky sněhu na loučkách v masivu Polušky.

Zubčice pod Horním hájem
Zubčice pod Horním hájem

Při opakovaném výletu jsme z počátku byli zaskočeni absencí sněhu na jihozápadních svazích, nicméně odradit jsme se nenechali a odtávající bílé štráfy jsme elegantně pospojovali do příjemné okružní trasy.

Malčice po týdnu
Malčice po týdnu
Zubčice u křížku
Zubčice u křížku

Aktuální období je vhodné k objevování dosud nepoznaných lokalit. Stačí mít lyže v autě i během pracovní cesty a třeba večer přemluvit kolegy na krátkou vyjížďku. Obout lyže to né, ale hřát se v posledních paprscích slunce a dívat se na jednoho blázna, jak znovu a znovu jódlujíce hobluje nevýznamnou loučku mezi větrníky.

Tolik radosti jsem u tebe za posledních pět let neviděl jako v téhle půlhodině.

Větrníky v Krušných horách
Větrníky v Krušných horách

Nesmím zapomenout ani na setkání na nejvyšší úrovni mezi týmy Teleskippy a Telezjetele. Tentokrát proběhlo v Nových Hamrech v Krušných horách za účasti Kralika, metodika Teleskippy a Máni, prezidenta Telezjetele. Prezident Teleskippy Ondra se nemohl dostavit bo přišel o papíry a neměl jak dojet. Ze schůzky byl pořízen krátký proslov přímo na svahu, který bohužel nemůžeme zveřejnit kvůli tomu, že na kameře nebyl zapnutý mikrofon.

Metodik z Teleskippy Kralik
Metodik z Teleskippy Kralik

Nemám v reportu dostatek místa, abych se do něj vešly všechny fotky z našeho předjarního dovádění. Zvídavý čtenář nechť zamíří do galerie na Flickr.

Myslím že to byl Pepíno, který při zhlédnutí některých našich videí poznamenal: „Máňo, zkus do dát do sépiovky a trochu zrychleně, vyjde taková malá groteska k aprílovému pousmání.“ Duben sice ještě nemáme, ale přání plníme v podobě následujícího videa.

1 komentář u “Předjaří na loučkách

  1. Zdar Máňo! Povedlo se! Na svátek Josefů, Pepíků, Pepoušů, Pepínů zkrátka Chosés, Jusepes a zo slovenkej strany Dodoušů som si rád pozrel tvoj prvotný výtvor v tomto štýle. Naozaj aj rozemeje, a o to tu idě :-P Maňasci tady vidíte, že některé věci se nemusí hrát. Přijdou samy! :-D Jinak k lokalitě, vše je o zážitku, tak kam se hnát? No ne! Zdraví Jizerskokrkonošskýkrušnohorec Pepíno

Napsat komentář