9 C
Viehberg
Pátek, 15. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Předjaří na loučkách

Zdá se, že letos se nám moc nechce do hor. Nejraději bychom zůstali na loučkách v nejbližším okolí. Pohodlnost, únava nebo snad stáří? Já bych řekl, že od každého špetka. Ovšem pádných důvodů proč tak činit máme hned několik.

Včelíny
Včelíny

Že má metodik hodně práce a nemůže tak často jezdit na lyže má i svoje pozitiva.

Při jedné z jeho zeměměřičských výprav objevil v předhůří Novohradských hor u vesničky Kuří široširé pláně, na kterých to při vhodných podmínkách jede z kopce. Chce to buď zcela zmrzlý sníh nebo, jak máme v oblibě, starý hutný podklad s vrstvičkou firnu. Svahy jsou tak mírné, že se vyplatí vzít jen lehkou výstroj, ve které se člověk může také sklouznout a zabruslit si.

Sedlo k Březinovci u Kuří
Sedlo k Březinovci u Kuří
Vjezd do Malého Kuří
Vjezd do Malého Kuří

Těmito skutečnostmi pohnuti, vracíme se po několika letech k tomu, co jsem z moci prezidenta vytyčil jako hlavní směřování našeho družstva loučkařů – lyžovaní na pomezí běžek a telemarku, v kožených botách a na úzkých lyžích. Mojí touhu od samého počátku hatilo metodikovo moto. Nevzdal jsem to, vytrvalost přináší ovoce.

Vypadá to, že jsem první rok ježdění přeskočil hned několik levelů.

Malčice
Malčice

Radost z návratu ke kořenům (či ke kolenům) zaplavila také Áju a já jsem byl moc rád, že jsme společně mohli hned dvakrát v týdnu brousit zbytky sněhu na loučkách v masivu Polušky.

Zubčice pod Horním hájem
Zubčice pod Horním hájem

Při opakovaném výletu jsme z počátku byli zaskočeni absencí sněhu na jihozápadních svazích, nicméně odradit jsme se nenechali a odtávající bílé štráfy jsme elegantně pospojovali do příjemné okružní trasy.

Malčice po týdnu
Malčice po týdnu
Zubčice u křížku
Zubčice u křížku

Aktuální období je vhodné k objevování dosud nepoznaných lokalit. Stačí mít lyže v autě i během pracovní cesty a třeba večer přemluvit kolegy na krátkou vyjížďku. Obout lyže to né, ale hřát se v posledních paprscích slunce a dívat se na jednoho blázna, jak znovu a znovu jódlujíce hobluje nevýznamnou loučku mezi větrníky.

Tolik radosti jsem u tebe za posledních pět let neviděl jako v téhle půlhodině.

Větrníky v Krušných horách
Větrníky v Krušných horách

Nesmím zapomenout ani na setkání na nejvyšší úrovni mezi týmy Teleskippy a Telezjetele.

Tentokrát proběhlo v Nových Hamrech v Krušných horách za účasti Kralika, metodika Teleskippy a Máni, prezidenta Telezjetele. Prezident Teleskippy Ondra se nemohl dostavit bo přišel o papíry a neměl jak dojet. Ze schůzky byl pořízen krátký proslov přímo na svahu, který bohužel nemůžeme zveřejnit kvůli tomu, že na kameře nebyl zapnutý mikrofon.

Metodik z Teleskippy Kralik
Metodik z Teleskippy Kralik

Nemám v reportu dostatek místa, abych se do něj vešly všechny fotky z našeho předjarního dovádění. Zvídavý čtenář nechť zamíří do galerie na Flickr. Myslím že to byl Pepíno, který při zhlédnutí některých našich videí pronesl památnou poznámku. Duben sice ještě nemáme, ale přání plníme v podobě krátkého videa.

Máňo, zkus do dát do sépiovky a trochu zrychleně, vyjde taková malá groteska k aprílovému pousmání.

Předchozí článekMáme rádi lyžování
Další článekMravenci a šneci

Další z oblasti

1 komentář

  1. Zdar Máňo! Povedlo se! Na svátek Josefů, Pepíků, Pepoušů, Pepínů zkrátka Chosés, Jusepes a zo slovenkej strany Dodoušů som si rád pozrel tvoj prvotný výtvor v tomto štýle. Naozaj aj rozemeje, a o to tu idě :-P Maňasci tady vidíte, že některé věci se nemusí hrát. Přijdou samy! :-D Jinak k lokalitě, vše je o zážitku, tak kam se hnát? No ne! Zdraví Jizerskokrkonošskýkrušnohorec Pepíno

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Oblíbená videa

Kamarád kůrovec

Prvomájová nadílka

Další z oblasti