11.8 C
Viehberg
Neděle, 24. října 2021

Poslední články

Romanhttp://telezjetele.cz
Přeci nebudu jezdit sám, musím si najít nějaké oběti a založíme družstvo loučkařů!

Solnohradský prach

Dny běží ale v našem plátku nepřibývají nové články. Jezdí Ti kluci vůbec ještě někam? Stalo se s nimi něco? Došlo k ideovému rozkolu uvnitř party? Vystavili jim manželky stopku? Došly prachy, síly, vůle, invence..? Takové a podobné otázky jsme zaslechli v kuloárech. Nuže, ve zkratce odpovídáme. A mezi řádky přikládáme několik záběrů ze Solnohradských louček.

Mates v akci
Mates v akci

Jak jsme již informovali, naše družstvo uspořádalo v lednu v kavárně U Jakuba ve Velešíně výstavu fotografií. Mile nás překvapilo, kolik lidí dorazilo na vernisáž. Výstava nezůstala bez povšimnutí ani u regionálních médií. Sice, jak už to u novinářů bývá, po přečtení článku nebýt uveřejněné fotografie myslel bych, že jsem byl na jiné výstavě. No posuďte sami, je to o nás?

Sjezdovku sjíždějí na klasických lyžích, ale vyhýbají se nabitým lyžařským střediskům.

Mates a Königsberger Horn
Mates a Königsberger Horn

Ve skrytu duše jsme doufali, že prezentace našeho družstva vyburcuje některé naše spoluobčany natolik, že zatouží po netknutých sněhových pláních a připojí se k nám, minimálně alespoň na jeden zkušební výlet. Naše neúnavné vysvětlování a ujišťování ještě ve tři ráno u piva, že jde o krásného a hlavně zdravého koníčka, přineslo ovoce.

Máňa v akci
Máňa v akci

Psal mi Vláďa. Že nečekaně volal Milivoj, jeden ze dvou posledních účastníků vernisáže, že si koupil boty Scarpa T2R a žádá pokec u píva co dál. Zůstali jsme trochu paf. Trochu víc paf. Protože Milivoj nejevil za posledních deset let zájem už v podstatě o nic. Na pokusy mu Vláďa v pohodě a rád půjčí svoje ski i s vázáním. Netuším o čem jsme tehdy po vernisáži hovořili, ale on vyhlíží zapáleně! Volný čas prý věnuje studiu našich videí na YouTube.

Netuším o čem jsme hovořili, ale on vyhlíží zapáleně.

Milan před udělením důtky
Milan před udělením důtky

Milivoje ponechám Vláďovi, ať se také činí. Já se věnuji druhému úlovku z výstavy – Vráťovi. Ano, pan Vratislav Otrusina osobně podlehl tlaku. Jako dobrý sjezdový lyžař, že si zprvu jen vyzkouší klasickou skialpovou výbavu, že by ho to zajímalo. Tak jsme si jedno odpoledne párkrát vyšlápli a sjeli Viehberg, poslední jízdu už nám na cestu svítily reflektory rolby. A že jako jó. Jenže příště byl s námi i Mates, tak nebyla výbava (boty) volná. „Nechceš zkusit tele?“. Třikrát dvě hodiny výuky pod zkušeným vedením prezidenta našeho družstva a hoch to dolů brousí telemarkem! Tak moje staré šupináče Voile Vector nalezly nového majitele a já si mohl udělat radost z fungl nových fošen Voile V6.

Třikrát dvě hodiny výuky pod zkušeným vedením prezidenta a už brousí dolů telemarkem.

Ten v tý helmě je miloučkej!
Ten v tý helmě je miloučkej!

Tady nám tak trochu končí optimistické zprávy. Musím přiznat, že v letošním roce jsem musel některým členům družstva udělit hned dvě důtky s výstrahou. Jmenovitě Milanovi za to, že si vůbec nevoskuje lyže a na túře je překvapený, když se mu za hlubokého mrazu ze sluncem zvlhlého sněhu dělají bakule po celé ploše skluznice, zdržuje ostatní při jízdě dolů a při svačině mu Vláďa musí kartičkou zdravotní pojišťovny seškrabávat led ze hran lyží. Druhou důtku dostal Vláďa za opakované neplnění úkolů, které mu byly uděleny. Zejména jde o prodlevy a výpadky při zpracování reportů z akcí, neochotu provádět průzkum nových oblastí na loučkaření a špatná péče o potenciální nové členy.

Musel jsem udělit dvě důtky s výstrahou.

Vláďa v akci
Vláďa v akci

Pomalu nám se změnou počasí končí období prašanových hodů. Nastává krátké a nepopulární přechodné období „už ne prach a ještě ne firn“. Přátelé, nepropadejte trudomyslnosti. Letos je na horách tolik sněhu, že budeme moci jezdit ještě v červnu. Nenechme si naši radost vzít povinnostmi všedního dne. Skol!

Předchozí článekVýstava fotografií U Jakuba
Další článekBizár na Plechém

Další z oblasti

3 KOMENTÁŘE

  1. Parádní ranní občerstvení v práci. Moc povedené fotky nejenom přírody, ale hlavně ty akční při sjezdu dole kopcom. Jinak je fajn, že vernisáž měla úspěch a máte nové zájemce. A taky jsem si říkal, že už dlouho nebyl žádný odkaz a proč nejezdíte, když sněhu je dost. Článek to objasnil, jen mi není jasné co na té přilbě ty ženský viděli :-)))

    • Přilba byla nasazena na vypracované postavě a koukal z ní úsměv životem ošlehané tváře zkušeného barda!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Často čtené

00:02:05

Glasenberg sólo

Další z oblasti