9 C
Viehberg
Pátek, 15. října 2021

Poslední články

Milan
Stará škola. V kožených botách se předvádí před skialpinistkami.

Vytoužená Hintergullingspitz

Zdar! Prezident na vědomost dává, že poslední výlety sezóny se blíží. Zatím jsme s metodikem stanovili v návaznosti na počasí tyto termíny:

čtvrtek 21. dubna Hintergullingspitz z Planneralm a pondělí 2. května čerstvě uzavřené pisty resortu Obertauern.

Tak tento výjezd si nemohu nechat ujít. V okolí Planneralm jsem se s mojí stíhačkou potuloval a moc se nám tam líbilo. Leč k jádru pudla. Čtvrtek 21.4. předpověď počasí super, odjezd v 5 20 od Vládi pro prezidenta a pak hurá na jih.  Naše výchozí místo – Planneralm 1588 m.n.m – nás přivítalo vymetenou oblohou a teplotou něco pod nulou. Nasadit pásy a po zmrzlé sjezdovce vzhůru do sedla pod Grosserrotbühel (2019 m.n.m).

Zimní ráno
Zimní ráno

Zde jsme se přehoupli na jižní stranu a po již částečně rozměklém sněhu stylem bočního klouzání doklouzali do sedla Plientensattel (1902 m.n.m.) pod Hintergullingspitz (2054 m.n.m). Odtud jsme klesli ještě pár metrů do severního širokého žlabu připomínajícího spíše sjezdovku. Pak zatnout zuby a funět těm dvěma horalům (Roman, Vláďa) na paty. Poslední metry už jsme došli bez lyží. Vrchol – krása.

Hory bílé, údolí už bez sněhu Sonne peče, prezidentova klobása se nejeví jako nejkvalitnější, ale pomůže tomu trocha Schnapsu, o který se rozdělíme s domácím skimužem. Poslední pokoukání, proč se to vázání tak blbě zapíná, a už popisujeme svah krásnými telemarkovými oblouky, úchvatné, okouzlující pocit volnosti, tož to bylo, chlapy dáme to ještě jednou, a tak jsme zase šplhali ksichtem proti slunci k vrcholu Hintergullingspitz. Pár metrů pod ním sundat pásy a vychutnat si tu nádheru ještě jednou.

Pak nás čekal výstup již dost natátým sněhem zpět do sedla pod Grosserrotbühel, když jsme část výstupu vzali lyže na ramena a když už jsme je měli dole, pokořili jsme i vrchol Grosserrotbühel, což nám nedalo až tolik námahy, neb to bylo co bys dohodil kamenem. Ještě si užít sjezd po pistě, ale to je tak rychle za námi, že už točíme poslední oblouky u začátku lanovky Planneralm, kde zevlují nějací čeští cyklisté.

Letní odpoledne
Letní odpoledne

Máme místečko na sluníčku, Vláďa jde pro něco do auta a zbytek výpravy odhaluje po zimě vybělenou chlupatou hruď a břich. Po návratu zbytku výpravy padlo rozhodnutí, že je jaksi dost času a mohli bychom vyběhnout kousek sjezdovky směr Plannereck, načež Vláďa odchází do auta (má tam v batohu pásy) a my jdeme napřed – cíl zelená boudička s lavičkou tak v necelé půlce sjezdovky (to nám stačí, metodik prozkoumává terén dál) a už frčí dolů a ani ho nemůžeme zastavit jak to sviští, no na poslední chvíli přece jen ho slovo prezidenta zastavilo, a to už jdeme s Romanem do půl těla a za cvrkotu kamery sjíždíme do základního tábora.

Převlíct, napít, vyčůrat a hurá domů. Máme za sebou výlet s nejvíce nej-. Nejvíc jsme si připálili držtičky, nejvíc jsme si užili (tedy alespoň já), udělal jsem nejvíc dopravních přestupků na cestě sem a domů, vypil jsem nejvíc čaje, takže jsem nejvíc…

Tak dík! Skol!
Miláno Šimáno

Předchozí článekFirn, chlast a úžeh
Další článekZavírák v backcountry

Další z oblasti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Oblíbená videa

Kamarád kůrovec

Prvomájová nadílka

Další z oblasti